دوشنبه 31 شهريور ماه 1399 ساعت 00:15
وب سايت مرکزي
خبر /
رئيس سازمان امور دانشجويان در نشست مجازي روساي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي اعلام کرد: حداکثر از۵۰ درصد ظرفيت خوابگاه ها در ترم آينده مي‌توانيم استفاده کنيم / يکشنبه 22 تير 1399 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
رئيس سازمان امور دانشجويان در نشست مجازي روساي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي اعلام کرد:
حداکثر از۵۰ درصد ظرفيت خوابگاه ها در ترم آينده مي‌توانيم استفاده کنيمرئيس سازمان امور دانشجويان در نشست مجازي روساي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي کشور اظهار داشت: حدود ۲۰۰ هزار ظرفيت خوابگاهي به جز خوابگاه هاي خودگردان را دارا مي باشيم. حداکثر ۵۰ درصد از اين تعداد يعني ۱۰۰ هزار نفر در بهترين شرايط ،در اين دوره قابل استفاده است که مي تواند به دانشجويان تحصيلات تکميلي و کارشناسي اختصاص يابد. 

به گزارش روابط عمومي مجتمع و به نقل از اداره کل روابط عمومي وزارت علوم، در اين نشست مجازي که صبح امروز، شنبه، ۲۱ تيرماه ۱۳۹۹ با حضوردکتر منصور غلامي، وزير علوم تحقيقات و فناوري، معاونان وزارتخانه و روساي دانشگاه هاي سراسر کشور به صورت وبينار، در سالن شهداي جهاد علمي وزارت علوم و با موضوع بررسي وضعيت آموزش عالي در سال پيش رو برگزار شد، دکترمجتبي صديقي با اشاره به تجربيات و چالش‌هاي نيمسال تحصيلي گذشته اظهار داشت: از جمله دستاورهاي نيم سال تحصيلي گذشته مي توان به ايجاد پتانسيل ذي قيمت زيرساخت آموزش مجازي اشاره کرد.
وي افزود: ارزيابي ها و آزمون‌ها، عدم ارائه واحدهاي عملي، حذف ترم توسط تعدادي از دانشجويان به ويژه در تحصيلات تکميلي، مشکلات خوابگاه هاي غيردولتي و خودگردان، بازگشت دانشجويان خارجي به کشورهايشان و کاهش منابع مالي و درآمدها به ويژه در موسسات غيردولتي از جمله مشکلات و چالش ها بودند که در ترم گذشته با آنها مواجه بوديم.
دکتر صديقي با بيان اينکه در شرايط فعلي به تحرک بيشتر دانشگاه‌ها نيازمنديم، افزود: درازمدت بودن حضور ويروس کرونا، ضرورت برنامه ريزي طولاني را ايجاب مي کند تا از احتمال افت دستاوردهاي علمي و پژوهشي جلوگيري کنيم لذا استفاده از ايام تابستان براي برنامه ريزي در سناريوهاي مختلف با توجه به روند شيوع ويروس و محدوديت‌هاي حضور فيزيکي و رعايت موارد بهداشتي و ظرفيت خوابگاهي ضروري است.
معاون وزير علوم درباره امکان هاي پيش روي آموزش عالي گفت: آناليز دقيق ظرفيت‌هاي قابل استفاده خوابگاهها در هر دانشگاه با توجه به معماري هر خوابگاه و فضاهاي مشترک آن متناسب با دستورالعملهاي بهداشتي بايد انجام شود. استفاده چرخشي و غير ثابت از ظرفيت خوابگاه، و حل مشکلات اتاق‌هاي خالي نشده با همکاري دانشجويان براي نيمسال تحصيلي آينده لازم است.
دکترصديقي در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه هاي پيشنهادي در مقاطع مختلف گفت: در مقطع کارشناسي و در بخش دروس تئوري براي دانشجويان موجود، پيشنهاد ما برگزاري غير حضوري کلاس ها است. براي دروس عملي و آزمايشگاهي نيز ميتوان از تقسيم ترم به بازه‌هاي چند هفته‌اي و ارائه متمرکز واحدهاي عملي براي چند دسته از دانشجويان و ميهماني براي اين واحدها در دانشگاه‌هاي محل سکونت دانشجو را برنامه ريزي کرد و استفاده از سيستم مجازي براي ارائه بخشي از واحدهاي عملي متناسب با تجربيات جهاني مي تواند مد نظر قرار گيرد. در مقطع تحصيلات تکميلي نيز ترکيب آموزش هاي حضوري و غير حضوري مورد نظر خواهد بود.
وي در خصوص دانشجويان خارجي نيز اظهار داشت: دانشجويان خارجي به ۲ دسته جديد الورود و شاغل به تحصيل تقسيم مي شوند. در زمينه دانشجويان جديد الورود، برخي از آنها نيازي به گذراندن دوره آموزش زبان فارسي ندارند، براي آن دسته که به اين اموزش نياز دارند نيز بايد با رعايت کليه مراحل مرسوم، در مراکز منتخب آموزش زبان فارسي، نسبت به آموزش به غير فارسي زبانان به وسيله آموزش مجازي اقدام شود.
دکتر صديقي در پايان سخنان خود گفت: همچنين پيشنهاد ما پيش بيني تعداد واحدهاي محدود مجازي براي دانشجويان جديدالورود با توجه به تاخير در معرفي و تلاش براي حضور آنها حتي براي مدتي کوتاه جهت آشنايي با دانشگاه است. در خصوص تغذيه دانشجويي هم مواردي همچون ارائه سرويس به خوابگاه ها در ظروف دربسته و استفاده از رستوران هاي مکمل و ساير رستورانها با رعايت کامل پروتکل هاي بهداشتي پيشنهاد مي شود.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.